קורס כוסות רוח והקזת דם

קורס כוסות רוח, הקזת דם ומוקסה הינו קורס מקיף המלמד את שיטת הטיפול הסינית. קורס כוסות רוח והקזת דם מכשיר את הלמידים לעסוק בתחום, לשלב את הטיפול יחד עם שיטות טיפול אחרות. קורס כוסות רוח והקזת דם הינו קורס חוויתי הכולל לימוד התיאוריה לצד ההתנסות האישי.

קורס כוסות הרוח

ברפואה הסינית המושג רוח מתאר מצב נפשי. הסינים מחלקים את הרוח לרוח פנימית הנמצאת בגוף, הבאה לידי ביטוי בצורות שונות כגון גזים, רעד הנמצא בגוף, סחרחורות ועוד. רוח חיצונית הנמצאת בחוץ ומשפיע על הגוף כגון מזג האוויר, רוח זו עלולה לחדור אל הגוף. רוח חיצונית הנכנסת לגוף באה לידי ביטוי בכאבים בשכמות, בגב או בחלק אחר בגוף הבא לידי ביטוי כחסימה של אנרגיה בערוצים בהם מופיע הכאב.

השימוש בכוסות רוח והקזת דם ידוע בתרבויות עתיקות ובקרב עמים רבים, ניתן למצוא אזכורים לכך אף אצל הרמב"ם.

כוסות רוח מתאימות לאזורים שונים בגוף הנחת כוסות רוח נעשות בטכניקה המאפשרת להוציא את האוויר הכלוא בכוס ויצירת וואקום הגורם לכוס להיצמד לעור. הצמדת הכוס לעור ממריצה את מחזור הדם ומשפרות את זרימת הדם. השימוש בכוסות רוח מתבצע במספר אופנים: כוסות רוח מונחות, כוסות רוח זזות, כוסות רוח בשילוב של טיפולים אחרים כגון הקזת גם.

הקזת דם

הקזת דם אף היא טכניקה הידוע בתרבויות עתיקות וברפואה הסינית. באמצעות מחט דוקרים מספר מקומות בגוף ועל מקום הדקירה ניתן להניח כוסות רוח. ישנן מקרים בהם השימוש הוא רק באמצעות הקזת דם כגון אזורים שיש קושי לבצע טיפולים או הנחת כוסות רוח.

שיטה נוספת היא באמצעות מוקסה שהינו טיפול עתיק, העשוי מצמח לענה. השימוש בלענה נמצא באפורה הסינית. הצמח בעל אופי הזכרי, יאנג הסיני והמסייעת בפתיחת ערוצי האנרגיה בגוף ומאזנת את הצ'י – אנרגית החיים.

קורס כוסות רוח והקזת דם כולל לימוד תיאורטי ולימוד מעשי של טכניקות הנחת כוסות רוח וטכניקות הקזת דם. בקורס ילמדו המקרים המתאימים לטיפול בכוסות רוח והקזת דם, תופעות לוואי ועוד.

 

קורס כוסות רוח משה מורנו

תכני קורס כוסות רוח והקזת דם:

 • מושג הרוח
 • חסימת דם ואנרגיה
 • הנחת כוסות רוח
 • כוסות רוח נייחות
 • יצירת וואקום בעזרת אש
 • כוסות רוח נייחות
 • אבחון
 • סכנות ותופעות לוואי

משך הלימודים: 20 מפגשים

תנאי קבלה לקורס כוסות רוח והקזת דם:

 • ראיון אישי
 • 12 שנות לימוד

תעודה:

לעומדים בדרישות תינתן תעודה מטעם מכללת משה מורנו


****מספר המקומות מוגבל, צרו קשר עוד היום להבטיח מקום בקורס הקרוב

למידע נוסף ויצירת קשר

  שם (חובה)

  טלפון (חובה)

  אימייל: (חובה)

  הודעה

  איך הקורס בעינך?

  תלחץ על כוכב כדי לדרג

  ממוצע דירוג 4.8 / 5. מספר דירוגים 213

  ללא דירוג עד עכשיו, תהיה הראשון שמדרג אותנו

  מכיוון שאהבת את הקורס

  תוכל להתחבר גם לרשתות החברתיות!

  We are sorry that this post was not useful for you!

  Let us improve this post!

  Tell us how we can improve this post?